Кава Флет Вайт / FLAT WHITE – Опис, рецепт приготування

Поділись з друзями

Напій з бархатистою ніжною текстурою і яскраво вираженим кавовим смаком. Флет Вайт придуманий зовсім недавно, в 80-х роках, новозеландським бариста, які шукали ідеальний баланс смаку кави і молока. В 90-х напій поширився в Австралії та новій Зеландії, став дуже популярний в Британії, де практично завоював всі мережі кав’ярень, а потім підкорив своїм смаком і всі інші країни.
Основою напою служить доппіо (подвійна порція Еспресо) з додаванням невеликої кількості вспіненого молока. Багатий і насичений смак досягається завдяки використанню зерен легкого ступеня обсмаження, як правило, це бленд двох-трьох сортів арабіки.

Класичний рецепт приготування “Флет вайт” (Flat White) кави виглядає саме так:

Інгридієнти для приготування Флет Вайт:

  • Еспресо (60 мл). Краще всього використовувати кавові зерна дрібного помолу, приблизно 2 чайні ложки. Заварити в очищеній воді.
  • Молоко (100-110 мл). Можна брати середньої жирності – 3,2-3,5%.
  • Цукор по бажанню.

Приготування Флет Вайт:

1. Із зазначеної кількості кавових зерен і води зваріть 60 мл доппіо (подвійну порцію Еспресо) у склянці 180 мл. Для цього бажано вдатися до допомоги кавової машини або кавоварки (якщо в ній є цей режим).

2. Підігріте до 60 градусів молоко, розділіть на 2 частини. Одну частину взбийте до ніжної, рівномірної піни, щоб вона не зосереджувалася нагорі чашки, а змішувалася з кавою до однорідної вершковій ніжною текстури. І аккуратно з ’ єднайте її з рештою молока.

3. Перелийте каву у велику кружку з порцеляни. Обережно влийте молоко, створюючи при вмінні одночасно шедевр у стилі Латте – Арт. 

4. При бажанні в Еспресо додайте цукор. Якщо додаєте, то його краще розмішати до того, як влиєте в напій молоко і піну. У кави повинна вийти рівна Біла поверхня, через що вона й отримала свою назву. Перемішайте. Приємного кавування!

До речі, кількість кави і молочної піни може трохи варіюватися. Якщо хочеться міцніше, то для приготування Еспресо беремо 50-80 мілілітрів води, при цьому піни буде менше.

А якщо ви запитаєте, в чому ж різниця між латте і Флет Вайт, відповідь очевидна – в 1 см пінки.

Бариста визнають, що гладка пінна поверхня Flat White – кращий холст для творчості.
Пити флет Вайт слід не сильно гарячим – тільки в цьому разі ви зможете відчути його кавовий смак і насолодитися приємним молочним післясмаком. Флет Вайт – рецепт для ранкового та полуденного кавування. Намагайтеся не споживати його після 17 години, щоб кофеїн не вплинув на сон, а молоко – на роботу травлення.