Правила приготування кави в турці

Поділись з друзями

Ваша кава постійно виходить гіркою та схожа на звичайну розчинну, хоча ви варите її в турці? Тоді варто переглянути декілька важливих нюансів правильного приготування ароматного напою, щоб кожен ранок чи перерва на каву були чарівними.

6 головних правил смачної кави в джезві (турці)

 1. Вода – не менш важливий інгредієнт в порівнянні з кавою. Хто б що не казав, проте кава з водою з-під крану та фільтрованою – це 2 різні напої. На 1 класичну чашку кави потрібно не більше 100 мл води, тому краще використати якісну рідину й не економити на цьому.
 2. Кава повинна бути свіжомеленою. Краще молоти її самостійно безпосередньо перед вживанням. Так її смак та аромат розкриваються на всі 100%. Проте якщо такої можливості немає, краще купувати кожних 5-7 днів по 50-100 г свіжої кави. Тим більше, що така послуга є в багатьох кав’ярнях.
 3. Обирайте турку не тільки за ціною, матеріалом чи зовнішнім виглядом, але й об’ємом. Якщо ви полюбляєте еспресо, то цілком вистачить турки об’ємом 150 мл, якщо інші менш концентровані напої або ж готуєте каву одразу на 2-3 особи, краще надати перевагу 300-мл посудині.
 4. Не потрібно доводити напій до кипіння. Це псує смакові характеристики кави, через що вона може гірчити.
 5. Дайте каві настоятися. Вранці більшість людей нехтують цим правилом, адже в цей час, зазвичай, потрібно діяти швидко. Якщо є 5 вільних хвилин, краще дати каві настоятися, щоб аромат та смак максимально розкрилися, а ви справді отримали насолоду від її споживання.
 6. Не забудьте підігріти чашку, з якої плануєте частувати. Це краще зробити в момент, коли в турці починає з’являтися пінка. Достатньо просто налити в чашку окріп, щоб вона справді стала гарячою.   

Приготування кави в турці: 5 основних кроків

Здавалося б, в приготуванні кави в турці немає нічого складного – налив воду, засипав каву, довів до кипіння, налив в чашку. Проте є декілька важливих кроків, які не варто пропускати, якщо кава для вас – не лише спосіб прокинутися зранку, але й різновид насолоди.

Покроковий алгоритм приготування кави в джерці:

 1. Турку сполоснути (особливо, якщо ви не користувалися нею більше тижня) та залити всередину фільтровану воду.
 2. Поставити турку з водою нагріватися.
 3. Перемолоти кавові зерна (помел має бути максимально дрібним для кращого контакту з водою).
 4. Коли вода в турці стане гарячою, насипати всередину перемелену каву.
 5. Через 1-2 хв. додайте цукор чи спеції за потреби (так, це краще робити в джерці, а не після повного заварювання).
 6. Уважно слідкуйте за посудиною, аби не пропустити важливий момент – утворення піни. Коли почнуть з’являтися перші бульбашки, треба вимкнути газ та дати можливість піні опуститися.
 7. Якщо ви любите «м’яку», тобто не надто міцну, каву, то на цьому етапі її вже можна наливати в підігрітий посуд. Якщо вам до вподоби концентрований напій, необхідно ще 1-2 рази довести каву до кипіння.
 8. Залиште каву настоятися на 5-7 хв. прямо в турці, після чого подайте в чашці.

Якщо ви п’єте каву з молоком, його краще підігріти. Любителі лате та капучіно тепер мають змогу готувати улюблений напій вдома з допомогою капучінатору, міксеру чи блендеру. В цьому випадку молоко теж треба підігріти, але не доводити до кипіння. Головне – готувати напій з любов’ю та позитивними думками, й тоді точно все вийде чудово!

Кава в турці
Кава в турці

Дякую за увагу


Читайте також: