Правила приготування кави в турці
Ваша кава постійно виходить гіркою та схожа на звичайну розчинну, хоча ви варите її в турці? Тоді варто переглянути декілька важливих нюансів правильного приготування ароматного напою, щоб кожен ранок чи перерва на каву були чарівними.
6 головних правил смачної кави в джезві (турці)
- Вода – не менш важливий інгредієнт в порівнянні з кавою. Хто б що не казав, проте кава з водою з-під крану та фільтрованою – це 2 різні напої. На 1 класичну чашку кави потрібно не більше 100 мл води, тому краще використати якісну рідину й не економити на цьому.
- Кава повинна бути свіжомеленою. Краще молоти її самостійно безпосередньо перед вживанням. Так її смак та аромат розкриваються на всі 100%. Проте якщо такої можливості немає, краще купувати кожних 5-7 днів по 50-100 г свіжої кави. Тим більше, що така послуга є в багатьох кав’ярнях.
- Обирайте турку не тільки за ціною, матеріалом чи зовнішнім виглядом, але й об’ємом. Якщо ви полюбляєте еспресо, то цілком вистачить турки об’ємом 150 мл, якщо інші менш концентровані напої або ж готуєте каву одразу на 2-3 особи, краще надати перевагу 300-мл посудині.
- Не потрібно доводити напій до кипіння. Це псує смакові характеристики кави, через що вона може гірчити.
- Дайте каві настоятися. Вранці більшість людей нехтують цим правилом, адже в цей час, зазвичай, потрібно діяти швидко. Якщо є 5 вільних хвилин, краще дати каві настоятися, щоб аромат та смак максимально розкрилися, а ви справді отримали насолоду від її споживання.
- Не забудьте підігріти чашку, з якої плануєте частувати. Це краще зробити в момент, коли в турці починає з’являтися пінка. Достатньо просто налити в чашку окріп, щоб вона справді стала гарячою.

Приготування кави в турці: 5 основних кроків
Здавалося б, в приготуванні кави в турці немає нічого складного – налив воду, засипав каву, довів до кипіння, налив в чашку. Проте є декілька важливих кроків, які не варто пропускати, якщо кава для вас – не лише спосіб прокинутися зранку, але й різновид насолоди.
Покроковий алгоритм приготування кави в джерці:
- Турку сполоснути (особливо, якщо ви не користувалися нею більше тижня) та залити всередину фільтровану воду.
- Поставити турку з водою нагріватися.
- Перемолоти кавові зерна (помел має бути максимально дрібним для кращого контакту з водою).
- Коли вода в турці стане гарячою, насипати всередину перемелену каву.
- Через 1-2 хв. додайте цукор чи спеції за потреби (так, це краще робити в джерці, а не після повного заварювання).
- Уважно слідкуйте за посудиною, аби не пропустити важливий момент – утворення піни. Коли почнуть з’являтися перші бульбашки, треба вимкнути газ та дати можливість піні опуститися.
- Якщо ви любите «м’яку», тобто не надто міцну, каву, то на цьому етапі її вже можна наливати в підігрітий посуд. Якщо вам до вподоби концентрований напій, необхідно ще 1-2 рази довести каву до кипіння.
- Залиште каву настоятися на 5-7 хв. прямо в турці, після чого подайте в чашці.
Правила приготування кави в турці від Кава Блог
Якщо ви п’єте каву з молоком, його краще підігріти. Любителі лате та капучіно тепер мають змогу готувати улюблений напій вдома з допомогою капучінатору, міксеру чи блендеру. В цьому випадку молоко теж треба підігріти, але не доводити до кипіння. Головне – готувати напій з любов’ю та позитивними думками, й тоді точно все вийде чудово!

Дякую за увагу
Читайте також: