Вода для кави

Поділись з друзями
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Окрім власне зерен кави, які ви вирішили заварити, вибір води також є важливим елементом приготування смачної кави. Вміст мінералів та рівень рН води, яку ви використовуєте – це головні фактори, які можуть мати вагомий вплив на готовий продукт. Використання неправильної води може зіпсувати смак навіть якісних зерен кави.

На самому базовому рівні хімія води – це зовсім нескладна наука. Кавова мудрість полягає в тому, що якщо вода смачна і придатна для пиття, то вона буде добре смакувати у каві. Певною мірою це так і є.

Ось декілька основних принципів, що допоможуть вам зрозуміти – яку воду використати для кави і чи впливає вода на смак кави.

Фільтрація водопровідної води

Якщо ви незадоволені якістю води вдома, то найпростішим варіантом вирішення цієї проблеми є її фільтрація. По міжнародному стандарту SCAA зазначено, що водопровідна вода повинна бути чистою, без хлору та неприємного запаху.

У фільтрах для спеціальних глечиків для води використовують активоване вугілля для видалення деяких домішок, запахів, а також хлору або хлораміну з води, якщо вони є. Ці типи фільтрів дешеві і легко доступні, проте, вони мають обмежену ємність, громіздкі у використанні і постійно потребують заміни фільтрів.

Існують також фільтри які вже продаються разом зі спеціальними ємностями. Вони більш довговічні, але при поломці скоріш за все доведеться купувати такий пристрій знову.

М’яка чи жорстка вода?

Жорсткість води – це міра кількості магнію та кальцію, які розчинені у воді. Вода, багата на ці два мінерали (більшу частину займає магній), чудово підходить для поглинання найкращих смакових сполук з кави.
Хоча є певні дискусії з цього приводу, більшість кавових гурманів вважають, що використання жорсткої води робить каву більш смачнішою, ніж вода, яку було пом’якшено в домашніх умовах за допомогою спеціального апарату.

Якщо у вас, чи у ваших знайомих вдома є пристрій – пом’якшувач води і ви бажаєте поекспериментувати, то зробіть порівняльний тест між м’якою та твердою водою та з’ясуйте – яка з них вам більше подобається.

Вода зі зворотного осмосу

Зворотний осмос – це процес, коли всі мінерали виводяться з води і залишається чиста вода, яка практично нічого не містить. Можна подумати, що цей варіант ідеальний для заварювання кави, але це не так.

У воді зі зворотного осмосу бракує всіх тих мінералів – магнію та кальцію, які посилюють аромат кави. Однак існують системи змішування зворотного осмосу, які працюють з мінералізованою водою і мають можливість налаштувати загальний рівень розчинених речовин у воді. Стандарт SCAA визначає показник – 150 мг/л загальних розчинених твердих речовин у воді.

Якщо у вас немає системи зворотного осмосу з можливостями змішування, то можна змішати воду самостійно. Спробуйте різні співвідношення пляшкової води до водопровідної води і перевірте, чи покращиться смак кави (додавайте приблизно 20 – 25% води з крана).

Вода в пляшках

Ви завжди можете заварити свою улюблену каву використовуючи покупну воду з пляшки, особливо якщо ви вже не зекономили на зернах, то і на якісній воді теж не варто економити.

Однак не всі бутильовані води створюються однаковими, адже вони можуть сильно відрізнятися за вмістом мінеральних речовин, pH та придатністю до приготування гарячих напоїв.

Вода в пляшках здебільшого буває двох складів:

лужний з високим вмістом мінералів та низьким рівнем солей;
кислий з рівнем мінералів трохи вищим за воду яка пройшла через зворотний осмос.

Дуже мало брендів пропонують воду з середнім вмістом мінералів.

Найкращі варіанти бутильованої води – це маркована питна або джерельна вода. Краще одразу купити об’ємні бутлі з водою на п’ять літрів чи більше. Спробуйте знайти джерельну воду, в складі якої підвищений рівень магнію, адже саме він надає жорсткості.

Вода для кавових апаратів

Усі вищеперелічені рекомендації стосуються більш традиційних методів заварювання кави. Якщо ж ви використовуєте кавову машину, то звичайно повинні дотримуватися інструкції та рекомендацій щодо її експлуатації. Різні моделі призначені для роботи з водою різного рівня жорсткості.

Наприклад, для еспресо-машин дійсно важливо враховувати жорсткість води, через те, що це може вплинути на їх функціональність. Якщо вода буде надто жорсткою, то з часом внутрішня частина ємності машини заповниться накипом (відкладення мінералів) і згодом вона стане повністю нефункціональною. І навпаки, якщо у воді буде не вистачати мінералів, то це також матиме згубний вплив на пристрій.