Чи можна гріти каву в мікрохвильовці?

Поділись з друзями

Кожен може погодитися, що кава змінює наше життя і є необхідністю для більшості випадків нашого повсякденного життя. На жаль, ця супер речовина, яку ми називаємо кавою, вразлива до законів термодинаміки, саме тому гаряча кава стає холодною швидше ніж ви могли подумати. Плюс дуже часто бувають ситуації коли ви забуваєте про каву яку щойно заварили. Вирішивши, що цю каву дійсно ще можна пити ви за звичкою, як і інші страви, можете поставити холодну каву в мікрохвильову піч, але після того як зробите перший ковток – скоріш за все пожалкуєте про це.

Чому кава розігріта в мікрохвильовці настільки погана на смак, і чи є інше рішення?

При повторному нагріванні кави в мікрохвильовій печі зникає будь-який аромат, який виник при заварюванні кави. Коли ми говоримо про аромат, то маємо на увазі не тільки запах. Кавовий аромат містить в собі також і смакові якості: сольові, гіркі, солодкі та кислі смаки у вашій чашці. Знищивши аромат, ви також вбиваєте смак свіжої кави. Після такого краще заварити нову порцію.
Але аромат можна зберегти навіть і в мікрохвильовці, хоч і не такий насичений. Помістивши холодну чашку в мікрохвильову піч і зачинивши двері, налаштуйте Рівень потужності приблизно на цифру 8. Ця інтенсивність є на дві позначки нижче максимального рівня (що становить 10) і буде абсолютно нормальним для розігрівання.
Тепер, як довго розігрівати каву? Зазвичай можна розігріти будь-яку рідину максимум за 45 секунд. При необхідності просто додайте цукор або вершки і ви відразу помітите трохи кращий смак кави.
Але мікрохвильова піч – це все-таки не спеціалізований пристрій для розігрівання напоїв, адже окрім аромату в чашці можна знищити ще й корисні поживні елементи та антиоксиданти. Хоч ваш напій і розігріється швидко, але смаковий ефект від такого розігрівання буде найгірший.

Як впливає мікрохвильовка на каву?

По суті, мікрохвильова піч лише змінює молекули води зі стабільного стану на стан збудження. Коли атоми вібрують, вони створюють тепло. Ось як вона знову розігрівається.
Однак, коли ви повторно розігріваєте каву, ви фактично ще більше розщеплюєте хімічні сполуки в каві разом із будь-яким молоком, вершками чи цукром, які ви раніше змішували. Загальна хімія кави змінюється. Плюс до цього всі оригінальні аромати давно випарувалися. Неможливо повторно відновити ці аромати у каві.
Кінцевий результат полягає в тому, що кава стає трохи гіркою і більш кислою. І з кожним повторним нагріванням її смакові та поживні якості стають тільки гіршими.
Взагалі, ніколи не треба забувати про заварену каву, адже в залежності від того де ви залишите чашку – в ній можуть швидко розвинутись бактерії, особливо після того як кава стане охолодженою. Завжди добре вимивайте чашку.

Як розігріти каву та зберегти її аромат і користь?

Найкращий спосіб розігріти каву – на плиті при низькій температурі. Для цього не потрібні спеціальні ложки або горщики (хоча в магазинах ви зможете знайти спеціалізований посуд), просто використовуйте будь-який горщик з вашої кухонної шафи.
Якщо ви правильно виставите низьку температуру один раз, то вам не доведеться постійно помішувати каву ложкою. Таким чином, ви можете насолоджуватися кавою та зберегти залишок аромату. Але, будь ласка, будьте терплячі! Якщо ви спробуєте нагріти напій при високій температурі, то ризикуєте обпалити горщик або отримати палений смак. Налаштуйте низьку температуру один раз, а потім повторно зможете розігріти каву без проблем. І не поспішайте з цим процесом, адже єдине що може бути гірше смаку холодної кави – це смак паленої кави.