Як зберігати помелену каву?

Поділись з друзями
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

В іншій статті ми обговорили варіанти зберігання кави загалом. Але у ній ми в основному зосереджувались на темі зберігання цільних зелених та обсмажених зернах.  Оскільки багато людей споживають попередньо змелену каву, або придбану у вакуумних банках в супермаркеті – їм корисно буде дізнатись як зберігати мелену каву правильно.

Досить цікаво, що так багато людей вживали так багато меленої кави за стільки років, і не існує загальновизнаного «найкращого» методу зберігання меленої кави. Багато людей взагалі не замислюються над цим і зазвичай п’ють висушену або несвіжу каву, просто звикають до неприємного аромату кави яка неправильно зберігалась. Деякі люди все ж заморочуються і навіть вигадують свої дивні способи зберігання які в більшості випадків неправильні. 

Читайте також:

Як зберігати кавові зерна?

Тож розглянемо кілька основних правил і найкращих способів зберігання меленої кави:

Вакуумна упаковка

Не дивно, що головне, що шкодить меленій каві – це тривалий контакт з повітрям. Ось чому фабрично-мелена кава вакуумується. Повітря пошкоджує структуру кави за допомогою двох різних чинників. 

 • Перший – це поглинання вологи з повітря; 
 • Друге – це втрата вологи у повітрі. 

І звичайно, висока температура прискорює обидва процеси. Найкращий спосіб зберігати мелену каву – це зберігати її таким чином, щоб уникнути впливу обох чинників (тобто, тримати каву в «рівновазі») та уникати високих температур. Просто заморожування – це також погана ідея, якщо це єдине що ви зробите.

Якщо ви не збираєтесь зберігати мелену каву дуже довгий час, то немає причин її заморожувати. Напевно, найкраще, що ви можете зробити, щоб мелена кава була свіжою, – це помістити її у вакуумну упаковку. Вакуумна упаковка для кави сьогодні доступна майже в будь-якому магазині з побутовими товарами, а деякі варіанти продаються зі спеціальними контейнерами які ще краще запобігають потраплянню повітря.  Можна одразу придбати декілька пакетів, адже вони можуть знадобитись ще не раз.

Хороший спосіб використання цих двох типів упаковки – вакуумувати мелену каву в пакет і помістити в контейнер для зберігання в коморі чи іншому місці вдома. 

Заморозка

Заморожувати каву без попередньої вакуумної герметизації не дуже добре. Все тому, що волога у вашій морозилці може просочитися в зерна кави і кристалізуватися, тим самим поглинаючи в каву різні запахи морозильної кави

Цікаво, що при вакуумному герметизуванні цілі смажені кавові зерна будуть страждати від заморозки більше, ніж мелена кава, оскільки в упаковці цільних кавових зерен буде більше повітря (а значить, буде відбуватись процес кристалізації), ніж у пакеті щільно упакованої меленої кави. Кожен раз коли ви хочете спожити заморожену каву у вакуумній упаковці – відкрийте пакетик і вийміть лише стільки кави, скільки вам вистачить на тиждень або близько того, після чого повторно запечатайте пакетик і поверніть його в морозилку. Дозвольте каві, яку ви вийняли, підійти до кімнатної температури, перш ніж заварити її. 

Ідеальні умови для зберігання та термін

В ідеалі місце для зберігання повинно бути прохолодним (кімнатна температура або нижче), а якщо контейнер прозорий, то це місце повинно бути темним. Як правило, заморожена мелена кава може  зберігати свіжість до двох років, якщо кава була вакуумована. І якщо її не заморожують (наприклад, для зберігання в коморі), кава з вакуумом може зберігати свіжість протягом п’яти-шести місяців. Але якщо кава не була вакуумована, вона не збережеться свіжою більше місяця. 

Але загалом, не слід зберігати каву (не закриту у вакуумом і не заморожену) більше 2-3 тижнів. Купуйте стільки кави, скільки ви, ймовірно, зможете вжити за цей проміжок часу. Якщо ви купуєте більше, то повинні дійсно герметично закрити більшу її частину для подальшого використання, а потім заморозити. (Знову ж таки, не просто заморожуйте її, а попередньо заривайте її вакуумом.) 

А коли ви тримаєте мелену каву для вживання протягом 2-3 тижнів, її слід тримати в герметичній ємності при кімнатній температурі. Не заморожуючи її. Знову ж таки, при температурі холодильника молекули води у повітрі в контейнерах конденсуються при цих температурах і проникають в каву. Найкращим матеріалом для герметичної ємності є кераміка або скло. Метал і пластик можуть надавати каві дивні смакові якості, оскільки вони обидва є  реакційноздатними матеріалами. Кераміка і скло – ні. І найкраще тримати каву подалі від світла, тому міцний керамічний контейнер буде навіть кращим варіантом, ніж прозорий скляний.

Отже, вакуумна герметизація продовжить термін служби меленої кави в 4-5 разів, а заморожування (після вакуумного ущільнення) продовжить термін споживання до кількох років, але завжди розраховуйте кількість кави яку можете спожити після розморозки.